Psikoloji Tarihi

İslam Ansiklopedisi A

İslam Ansiklopedisi B

Cemil Meriç

Karen Horney

PDR Notları


 
ANTALYA, BURSA, İSTANBUL VE KONYA'DAKİ ADAYLAR! SINAV KAYGISINDAN KURTULMAK İÇİN PROFESYONEL DESTEK ALABİLİRSİNİZ TIKLAYIN

6 MADDEDE YGS SONUÇ BELGESİ – RESİMLİ AÇIKLAMA

1.       Resimde YGS sonuç belgesinde 1 numaralı bölge: Herhangi bir 2016 YGS puanınız 180 ve üzeri olursa tüm 2016 LYS sınavlarına girme hakkınız olur.
2.        Resimde YGS sonuç belgesinde 2 numaralı bölge: Burada doğru yanlış sayıları ve netleriniz var. Eğer sizin hesapladıklarınızla bu netler uyuşmuyorsa ÖSYM zaten belli bir süre sonra YGS cevap kağıtlarını da yayınlıyor. YGS cevap kağıtları yayınlandığında şifrenizle girip bakabilirsiniz.

3.       Resimde YGS sonuç belgesinde 3 numaralı bölge: Buradaki tüm puanlar ham puanlardır. Yani YGS puanıyla bir bölüm düşünüyorsanız bu puanlarla tercih yapmayacaksınız. Henüz okul puanı ekli hali belli değil. YGS puanlarınızın okul puanı eklenmiş halini LYS sonuç belgesinde göreceksiniz. Dolayısıyla şimdiden (okul puanını bilmeden) bir tahminde bulunmayınız.
4.       Resimde 4 numaralı bölge: Tıpkı puanlar gibi başarı sıraları da okul puanınız eklenince değişeceği için şimdiden bir yerlere yerleşme planları yapmayınız. LYS sonuç belgesinde okul puanı eklenmiş olarak Yerleştirme puanlarınızı ve başarı sıralarını görebilirsiniz.
5.       YGS puanlarının hiç birinin %40 ını alıp LYS puanınıza eklemeye çalışmayınız çünkü böyle bir uygulama yok. Yani puanların yüzde 40 ı alınmayacak. Netleriniz yeniden hesaplanıp LYS puanlarınız için dönüştürülecek. Böylece YGS netlerinin (puanlarının değil) yüzde 40 ı LYS ye etki edecek.
6.       Ben 2016 LYS sınavlarına girmeyeceğim ama yine de 2016 LYS sonuçlarını beklemek zorunda mıyım? Diyorsanız ; Evet YGS puanıyla tercih yapacaksanız (LYS lere girmeseniz bile) LYS sonuç belgesini bekleyeceksiniz. 2016 LYS lere girmeseniz de sizin 2016 LYS sonuç belgeniz olacak ve orada YGS yerleştirme puanları ( okul puanı ekli) olacak.
www.ygslyssistemi.com başarılar diler.... 

 
1- BU SİTE TAMAMEN BİLGİLENDİRME AMAÇLIDIR VE BİLGİLERİN GÜNCELLİĞİNİ YİTİRMİŞ OLMA İHTİMALİ VARDIR.
2- BU SİTE RESMİ BİR SİTE DEĞİL, KİŞİSEL BİR SİTEDİR.
3- YANLIŞLIKLA DA OLSA VERİLEBİLECEK HATALI BİLGİLER DOLAYISIYLA www.ygslyssistemi.com YÖNETİMİ HİÇ BİR SORUMLULUK KABUL ETMEZ.
4- SİTEMİZDEN EDİNDİĞİNİZ TÜM BİLGİLERİ MUTLAKA RESMİ KAYNAKLARDAN DA KONTROL EDİNİZ.
5- SİTEMİZDEKİ DİĞER SINAVLAR KISMI SADECE BİLGİLENDİRME AMAÇLIDIR. YGS LYS HARİCİNDEKİ SINAVLARLA İLGİLİ SORU SORMAYINIZ.
6- HİÇ BİR KULLANICI SİTEMİZDEKİ BİLGİLERDEN DOLAYI HERHANGİ BİR ZARARA UĞRADIĞI YÖNÜNDE ŞİKAYETTE BULUNAMAZ.
ASLOLAN RESMİ KAYNAKLARDAN ELDE EDİLEN BİLGİLERDİR. BURADA VERİLMİŞ OLAN BAZI PRATİK BİLGİLERİN OLASI YANLIŞLIĞI YA DA GÜNCELLİĞİNİ YİTİRMİŞ OLMASI NEDENİYLE MAĞDUR OLMAMAK İÇİN LÜTFEN RESMİ KAYNAKLARA BAKINIZ.
7- BU SİTEYİ ZİYARET EDEN TÜM ZİYARETÇİLERİ BU UYARILARI OKUMUŞ KABUL ETMEKTEYİZ..

www.ygslyssistemi.com başarılar diler.......

Makale Arşivi

copyrite© ygslyssistemi.com
Her hakkı saklıdır. Yayınlanan makalelerin bir kısmı ya da tamamı kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.