Psikoloji Tarihi

İslam Ansiklopedisi A

İslam Ansiklopedisi B

Cemil Meriç

Karen Horney

PDR Notları


 
ANTALYA, BURSA, İSTANBUL VE KONYA'DAKİ ADAYLAR! SINAV KAYGISINDAN KURTULMAK İÇİN PROFESYONEL DESTEK ALABİLİRSİNİZ TIKLAYIN

2014 HAVA ASTSUBAY MESLEK YÜKSEKOKULU BAŞVURU ŞEKLİ VE SEÇİM AŞAMALARINA ÇAĞRI ESASLARI

Dünyanın sayılı hava güçlerinden olan Türk Hava Kuvvetlerinin, Türkiye Cumhuriyeti semalarında, barış ve huzuru sağlamak için yürütmekte olduğu uçuş görevlerine destek vermek amacıyla kurulan Hava Astsubay Meslek Yüksekokulu; ön lisans düzeyinde iki yıllık Akademik ve Temel Askerlik Eğitimi veren yatılı bir askeri yükseköğretim kurumudur. Hava Astsubay Meslek Yüksekokulu, Hava Teknik Okullar Komutanlığı (Gaziemir/İZMİR) bünyesinde konuşlandırılmış olup, eğitim-öğretim faaliyetlerini 21'inci yüzyılın havacılık bilim ve teknolojisi ile bütünleştirerek yürütmektedir.
Hava Astsubay Meslek Yüksekokulunda; Uçak Teknolojileri (Mekanik ve Avyonik), Otomotiv Teknolojisi, Elektrik, Elektronik Haberleşme, Bilgisayar Programcılığı, İnşaat Teknolojisi, Büro Hizmetleri ve Yönetici Asistanlığı, Lojistik, Güvenlik ve Koruma ile Hava Trafik programlarında, gelişmiş laboratuar imkânlarıyla, iki yıl süreli ön lisans eğitimi ile birlikte, eğitim esnasında toplamda 768 saat İngilizce dil eğitimi verilmektedir.
İki yıllık eğitim-öğretim süresince, öğrencilerin tüm ihtiyaçları devlet tarafından karşılanmaktadır. Başarılı olan öğrenciler eğitim öğretim görmüş olduğu programa ait ön lisans diploması, astsubay diploması ve yurt dışında geçerliliği olan bir diploma eki ile birlikte astsubay çavuş olarak mezun edilmekte ve sınıf okulu eğitimi sonrasında Hava Kuvvetleri Komutanlığı birliklerine atamaları yapılmaktadır.
Mezun olan öğrenciler, Anadolu Üniversitesi'nin Açık Öğretim Fakültesi ilgili bölümlerine sınavsız geçiş yapabilmekte veya Dikey Geçiş Sınavı ile branşlarının devamı programlarda eğitimlerini tamamlayarak lisans mezunu olabilmektedirler. Böylece dört yıllık fakülte mezunu olan astsubaylar, Hava Kuvvetleri Komutanlığı tarafından yıllık olarak belirlenen kontenjanlar dahilinde, muvazzaf subaylığa geçiş yapabilmektedirler.
Hava Astsubay Meslek Yüksekokulu mezunu astsubaylara ve hak sahibi yakınlarına; sağlık, lojman, askerî sosyal tesislerden (orduevleri, misafirhaneler ve özel eğitim merkezleri vb.) yararlanma ve OYAK üyeliği gibi birçok sosyal imkân sağlanmaktadır.
BAŞVURU ŞEKLİ VE SEÇİM AŞAMALARINA ÇAĞRI ESASLARI
Lise ve dengi okullar arasından belirlenecek kaynak okul türü ile öğrenim kolu, alan veya bölümlerinden 2013 yılında mezun olmuş olmak ya da 2014 yılı kayıt kabullerin yapıldığı tarihe kadar mezun olacak olmak (2013 yılından önce mezun olanların başvuruları kabul edilmeyecek olup 2014 yılı kayıt işlemlerinin yapıldığı tarihten sonra mezun olacakların ise kayıt işlemleri yapılmayacaktır).
Yukarıda belirtilen başvuru koşullarını sağlayarak, "Hava Astsubay Meslek Yüksekokulu Öğrenci Adayı" olmak isteyenlerin; 2014 ÖSYS Aday Başvuru Formunun "Askeri Okullara Girme İsteği" alanındaki kutucuğu işaretlemeleri ve 24 Mart-16 Mayıs 2014 (saat 08:00) tarihleri arasında http://www.tekok.edu.tr internet adresinden, Hava Astsubay Meslek Yüksekokuluna başvuru yapmaları gerekmektedir.
Sadece bu kutucuğun işaretlenmesi, "Hava Astsubay Meslek Yüksekokulu Öğrenci Adayı" olabilmek için YETERLİ DEĞİLDİR. İlgili kutucuğu işaretlediği halde http://www.tekok.edu.tr internet adresinden başvuru yapmayanların başvuruları kabul edilmeyecektir.
YGS sonuçlarının açıklanmasından sonra, http://www.tekok.edu.tr internet adresinde bulunan Hv.Astsb.MYO 2014 yılı Başvuru Kılavuzundaki, mezun oldukları/olacakları öğrenim kolu, alan veya bölümler dikkate alınarak başvuruda bulunan adaylar için, "Seçim Aşamaları Baraj Puanı" belirlenecektir. Belirlenen baraj puanlarının üzerinde not alan adayların Hava Astsubay Meslek Yüksekokulu seçim aşamalarına katılım için çağrı belgeleri ve çağrı tarihleri, 2014 yılı Haziran ayı içerisinde http://www.tekok.edu.tr internet adresinden yayımlanacaktır (Posta ile çağrı yapılmayacaktır). Ayrıntılı bilgi için; İnternet adresi   : http://www.tekok.edu.tr
İletişim için       :    0 232 251 79 29, 0 232 251 16 00 (Dahili 4183/4184)

 
1- BU SİTE TAMAMEN BİLGİLENDİRME AMAÇLIDIR VE BİLGİLERİN GÜNCELLİĞİNİ YİTİRMİŞ OLMA İHTİMALİ VARDIR.
2- BU SİTE RESMİ BİR SİTE DEĞİL, KİŞİSEL BİR SİTEDİR.
3- YANLIŞLIKLA DA OLSA VERİLEBİLECEK HATALI BİLGİLER DOLAYISIYLA www.ygslyssistemi.com YÖNETİMİ HİÇ BİR SORUMLULUK KABUL ETMEZ.
4- SİTEMİZDEN EDİNDİĞİNİZ TÜM BİLGİLERİ MUTLAKA RESMİ KAYNAKLARDAN DA KONTROL EDİNİZ.
5- SİTEMİZDEKİ DİĞER SINAVLAR KISMI SADECE BİLGİLENDİRME AMAÇLIDIR. YGS LYS HARİCİNDEKİ SINAVLARLA İLGİLİ SORU SORMAYINIZ.
6- HİÇ BİR KULLANICI SİTEMİZDEKİ BİLGİLERDEN DOLAYI HERHANGİ BİR ZARARA UĞRADIĞI YÖNÜNDE ŞİKAYETTE BULUNAMAZ.
ASLOLAN RESMİ KAYNAKLARDAN ELDE EDİLEN BİLGİLERDİR. BURADA VERİLMİŞ OLAN BAZI PRATİK BİLGİLERİN OLASI YANLIŞLIĞI YA DA GÜNCELLİĞİNİ YİTİRMİŞ OLMASI NEDENİYLE MAĞDUR OLMAMAK İÇİN LÜTFEN RESMİ KAYNAKLARA BAKINIZ.
7- BU SİTEYİ ZİYARET EDEN TÜM ZİYARETÇİLERİ BU UYARILARI OKUMUŞ KABUL ETMEKTEYİZ..

www.ygslyssistemi.com başarılar diler.......

Makale Arşivi

copyrite© ygslyssistemi.com
Her hakkı saklıdır. Yayınlanan makalelerin bir kısmı ya da tamamı kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.