Psikoloji Tarihi

İslam Ansiklopedisi A

İslam Ansiklopedisi B

Cemil Meriç

Karen Horney

PDR Notları


 
ANTALYA, BURSA, İSTANBUL VE KONYA'DAKİ ADAYLAR! SINAV KAYGISINDAN KURTULMAK İÇİN PROFESYONEL DESTEK ALABİLİRSİNİZ TIKLAYIN
2014 DENİZ ASTSUBAY MESLEK YÜKSEKOKULU BAŞVURU BİÇİMİ VE SEÇİM AŞAMALARINA ÇAĞRI ESASLARI

Deniz Astsubay Meslek Yüksek Okulu; Türk Deniz Kuvvetlerinin denizaltıları, suüstü gemileri, uçakları, helikopterleri, Sualtı Taarruz (SAT)/ Sualtı Savunma (SAS) ve diğer kara birlikleri ile Sahil Güvenlik Komutanlığının gemileri, sahil güvenlik botları, uçakları, helikopterleri ve kara birliklerinde görev yapacak astsubayları yetiştirmek üzere eğitim-öğretim veren bir kurumdur.
Eğitim ve Öğretim süresi ön lisans düzeyinde 2 (İki) yıl olup öğrencilerin ihtiyaçları devlet tarafından karşılanmaktadır.
Deniz Astsubay Meslek Yüksek Okulunda; Deniz Ulaştırma ve İşletme, Elektronik Teknolojisi, Bilgisayar Programcılığı, Büro Hizmetleri ve Yönetici Asistanlığı ve İşletme Yönetimi programları Altınova/YALOVA'da, Gemi Makineleri İşletme ve Elektrik programları ise Derince/KOCAELİ'de verilmektedir.
Deniz Astsubay Meslek Yüksek Okulu öğrencilerine aldıkları eğitimlere ilave olarak çağdaş Donanmamızın modern gemilerinde temel ve açık deniz eğitimleri verilmektedir. Eğitimler esnasında denizi ve denizciliği öğrenerek yurt içi ve yurt dışı limanları ziyaret etmeleri, ülkemizi ve dünyayı tanımaları sağlanmaktadır.
Bu seçkin eğitimi tamamlayan öğrenciler astsubay çavuş rütbesi ile mezun oldukları gün maaş almaya hak kazanmakta, kendileri ve bakmakla yükümlü oldukları aile bireyleri Türk Silahlı Kuvvetlerinin sağladığı sosyal, sağlık, OYAK üyeliği ve lojman gibi olanaklardan faydalanma hakkına sahip olmaktadır.
1890 yılından bu yana deniz astsubayı yetiştiren Deniz Astsubay Meslek Yüksek Okulunda eğitim görmek, ülkemiz ve dünya denizlerinin altı, üstü ve semalarında onurla bayrağımızı dalgalandıran şanlı bahriyeliler arasına katılmak isteyen gençler www.damyo.edu.tr adresinden 25 Mart-15 Mayıs 2014 tarihleri arasında ön kayıt yaptırınız.
BAŞVURU BİÇİMİ VE SEÇİM AŞAMALARINA ÇAĞRI ESASLARI
Deniz Astsubay Meslek Yüksek Okuluna başvuruda bulunmak isteyenler 2014 yılı ÖSYS Aday Başvuru Formunun "Askeri Okullara Girme İsteği" alanındaki kutucuğu işaretlemelidir. Ancak bu işaretlemeyi yapmak ön kayıt için yeterli değildir. Buna ilave olarak Deniz Astsubay Meslek Yüksek Okuluna girmek isteyen adayların 25 Mart-15 Mayıs 2014 tarihleri arasında www.damyo.edu.tr İnternet adresinden ön kayıt yaptırmaları gerekmektedir. İnternet üzerinden ön kayıt yaptırmayan adaylar, ikinci seçim aşaması sınavlarına çağrılmayacaktır.
Ön kayıt yaptırabilmek için gerekli evrak/işlemler ile bilahare yapılacak ikinci seçim aşamalarına ilişkin detaylı bilgiler Ocak 2014 ayından itibaren www.damyo.edu.tr İnternet adresinde yayımlanacaktır.
Adayların Deniz Astsubay Meslek Yüksek Okuluna başvurabilmesi için mezun olmaları gereken okul türü, öğrenim kolu, alan ve bölümler ile almaları gereken puan türleri Ocak 2014 ayı içinde www.damyo.edu.tr İnternet adresinde yayınlanacaktır. Adaylar yayınlanacak olan puan türlerinden aldıkları puanların en yükseğine göre sıralanacak ve alınması planlanan aday sayısına bağlı olarak "İkinci Seçim Aşamalarına Çağrı Puanı" belirlenecektir.
Ayrıntılı bilgi edinmek için 0 226 462 83 10 (Dahili: 1592-1593-1594) numaralı telefon aranabilir.
Ön kayıt yaptıran adaylardan; Deniz Astsubay Meslek Yüksek Okulunca açıklanacak taban puanın üzerinde puan alan adaylar www.damyo.edu.tr
İnternet sitesinde açıklanacak tarihler arasında kendilerine tahsis edilecek tarihte ikinci seçim aşamalarına (Ön sağlık muayenesi, bedeni yeterlilik ve görüşme)
çağrılacaktır. Ayrıca posta yolu ile bir çağrı yapılmayacak, belge gönderilmeyecektir. İkinci Seçim Aşamaları her aday için bir gün sürecektir. İkinci seçim aşaması
sonuçları www.damyo.edu.tr İnternet adresinde ilan edilecek ayrıca posta yolu ile bir duyuru yapılmayacaktır. İkinci seçim aşamalarında başarılı olan ve sevk
edilecekleri asker hastanelerinden "Askeri Öğrenci Olur" kararı alan adaylar ikinci seçim aşamalarında almış oldukları aday performans puanlarına göre sıralanacak
ve kontenjana girenlerin kesin kayıt işlemleri yapılacaktır.
İnternet adresi                  : http://www.dzkk.tsk.tr
: http://www.damyo.tsk.tr
: http://www.damyo.edu.tr
İletişim için                         : 0 226 462 83 10 (Dâhili: 1592-1593-1594)

 
1- BU SİTE TAMAMEN BİLGİLENDİRME AMAÇLIDIR VE BİLGİLERİN GÜNCELLİĞİNİ YİTİRMİŞ OLMA İHTİMALİ VARDIR.
2- BU SİTE RESMİ BİR SİTE DEĞİL, KİŞİSEL BİR SİTEDİR.
3- YANLIŞLIKLA DA OLSA VERİLEBİLECEK HATALI BİLGİLER DOLAYISIYLA www.ygslyssistemi.com YÖNETİMİ HİÇ BİR SORUMLULUK KABUL ETMEZ.
4- SİTEMİZDEN EDİNDİĞİNİZ TÜM BİLGİLERİ MUTLAKA RESMİ KAYNAKLARDAN DA KONTROL EDİNİZ.
5- SİTEMİZDEKİ DİĞER SINAVLAR KISMI SADECE BİLGİLENDİRME AMAÇLIDIR. YGS LYS HARİCİNDEKİ SINAVLARLA İLGİLİ SORU SORMAYINIZ.
6- HİÇ BİR KULLANICI SİTEMİZDEKİ BİLGİLERDEN DOLAYI HERHANGİ BİR ZARARA UĞRADIĞI YÖNÜNDE ŞİKAYETTE BULUNAMAZ.
ASLOLAN RESMİ KAYNAKLARDAN ELDE EDİLEN BİLGİLERDİR. BURADA VERİLMİŞ OLAN BAZI PRATİK BİLGİLERİN OLASI YANLIŞLIĞI YA DA GÜNCELLİĞİNİ YİTİRMİŞ OLMASI NEDENİYLE MAĞDUR OLMAMAK İÇİN LÜTFEN RESMİ KAYNAKLARA BAKINIZ.
7- BU SİTEYİ ZİYARET EDEN TÜM ZİYARETÇİLERİ BU UYARILARI OKUMUŞ KABUL ETMEKTEYİZ..

www.ygslyssistemi.com başarılar diler.......

Makale Arşivi

copyrite© ygslyssistemi.com
Her hakkı saklıdır. Yayınlanan makalelerin bir kısmı ya da tamamı kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.