Psikoloji Tarihi

İslam Ansiklopedisi A

İslam Ansiklopedisi B

Cemil Meriç

Karen Horney

PDR Notları


 
ANTALYA, BURSA, İSTANBUL VE KONYA'DAKİ ADAYLAR! SINAV KAYGISINDAN KURTULMAK İÇİN PROFESYONEL DESTEK ALABİLİRSİNİZ TIKLAYIN

2014 JANA ADAY BAŞVURU FORMUNUN DOLDURULMASI

Aday Başvuru Formundaki bilgi alanlarının doldurulmasına ilişkin açıklamalar aşağıda sırasıyla verilmiştir. Bu açıklamalar dikkatle okunduktan sonra yazma işlemine geçilmelidir. Yapılacak yanlışlıklardan doğacak sonuçların bütün sorumluluğu adaylara aittir. Formun doldurulması, başvuru işleminin kolay ve doğru yapılmasına yardımcı olacağı için bu forma yazılan yazının okunaklı olması gereklidir. Formun kimlik ile ilgili bilgi alanlarına, adayın nüfus cüzdanında yer alan bilgiler değiştirilmeden, kısaltma yapılmadan yazılacaktır.
1. T.C. KİMLİK NUMARASI
2. ADI
3. SOYADI
4. BABA ADI
5. ANNE ADI
6. DOĞUM TARİHİ
7. CİNSİYETİ
8. DOĞUM YERİ
9. NÜFUSA KAYITLI OLDUĞU İL/İLÇE
10. UYRUĞU
11. YAZIŞMA ADRESİ
KKTC dâhil Türkiye dışında oturan adaylar, YAZIŞMA ADRESİ bilgi alanına ülke adı dâhil tüm adres bilgilerini yazacaklar, ADRES İLİ ve ADRES İLÇESİ bilgi alanlarını boş bırakacaklardır.
12. EV/İŞ TELEFON NO
CEP TELEFON NO
13. E-POSTA ADRESİ
11., 12. ve 13. bilgi alanlarına size ulaşılabilecek en güncel ve doğru bilgilerinizi yazınız.
Merkezimizin sizinle yapacağı bütün iletişim işlemlerinde bu bilgilerin kullanılacağını unutmayınız.
ÖSYM tarafından gerektiğinde adaylara; SMS, e-posta vb. yollarla bilgilendirme yapıldığından, ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemindeki iletişim bilgilerinin adaylar tarafından güncel tutulması zorunludur.
14. LİSANS BİLGİLERİ
(Lisans düzeyinde başvuru yapacak adaylar mezun olunan veya olunacak yükseköğretim programının bağlı bulunduğu üniversite ve lisans programın adını ve kodunu bu alana yazacak mezun durumda olmayan adaylar mezuniyet tarihi ve not sistemi alanını boş bırakacaklardır.) Üniversite adını ÜNİVERSİTELER tablosundan, lisans programının adını ve kodunu KAYNAK LİSANS PROGRAMLARINA GÖRE TERCİH EDİLECEK SINIF/BRANŞLAR VE KOD NUMARALARI tablosundan bularak bu alana yazınız.
15. ÖN LİSANS BİLGİLERİ
(Ön lisans düzeyinde başvuru yapacak adaylar mezun olunan veya olunacak yükseköğretim programının bağlı bulunduğu üniversite, meslek yüksekokulu ve ön lisans programının adını ve kodunu bu alana yazacak, mezun durumda olmayan adaylar mezuniyet tarihi ve not sistemi alanını boş bırakacaklardır.)
Üniversite adını ÜNİVERSİTELER tablosundan, ön lisans programının adını ve kodunu KAYNAK ÖNLİSANS PROGRAMLARINA GÖRE TERCİH EDİLECEK SINIF/BRANŞLAR VE KOD NUMARALARI tablosundan bularak bu alana yazınız.
16. ÖĞRENİM DURUMU
Bu alanda öğrenim durumuna uygun seçenek koduyla birlikte yazılacaktır. Bu alanda seçilen öğrenim durumuna göre uygun sınıf/branş tercihi yapılacaktır. Kayıt kabul tarihine kadar mezun olamayan adayların okula kayıt ve kabulleri yapılmayacaktır.
1. Ön lisans son sınıf öğrencisiyim
2. Ön lisans mezunuyum
3. Lisans son sınıf öğrencisiyim
4. Lisans mezunuyum
17. MEZUN OLDUĞU LİSE/DENGİ OKUL TÜRÜ
Yükseköğrenim öncesi mezun olunan lise/dengi okulun türü ve kodu bu alana yazılacaktır.
18. ÖZEL DURUMU
Özel durumuna uygun seçenek, koduyla birlikte yazılacaktır. Özel durumu bulunmayan adaylar bu alanı boş bırakacaklardır.
1. Şehit Çocuğuyum
Milli Savunma Bakanlığı Şehitlik Yönergesi kapsamında şehit sayılan kişiler ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarında görevliyken şehit olan anne veya babanın çocukları bu seçeneği işaretleyeceklerdir.
2. Malul Gazi Çocuğuyum
Türk Silahlı Kuvvetlerinde Subay, Astsubay, Uzman Jandarma, Uzman Erbaş, Erbaş ve Er olarak görev yaptığı sırada, Emekli Sandığı kanunu hükümlerine göre haklarında vazife malûlü kararı verilerek Malûl Gazi sayılan anne veya babanın çocukları bu seçeneği işaretleyeceklerdir.
DİKKAT! Malûl Gazi: TSK mensuplarından; Türkiye Cumhuriyeti Devleti sınırlarını korumak ve güvenliğini sağlamak görevi ile harpte veya devletin bekasını hedef alan terör örgütlerine karşı yurt içi ve yurt dışı mücadelede her çeşit düşman veya terörist silahlarının sebep ve tesiriyle yaralanarak tedavileri sonucunda sakatlığı rapor ile kesinleşenleri ifade eder. (2847 sayılı kanun)
3. Muharip Gazi Çocuğuyum
Kıbrıs Barış Harekâtı ile Kore Savaşına katılan Türk Silahlı Kuvvetleri mensubu Subay, Astsubay, Uzman Jandarma, Uzman Erbaş, Erbaş ve Er çocukları bu seçeneği işaretleyeceklerdir.
Özel durumlu adaylar, İkinci Aşama Seçme Sınavları sırasında bu durumlarını belgeleyeceklerdir.
19. SINAV MERKEZİ TERCİHİ
Bu alanda sınava girilmek istenen merkezin adı ve kodu yazılacaktır. ÖSYM gerektiğinde, sınava başvuran aday sayısına bağlı olarak listede yazılı sınav merkezlerine ek sınav merkezleri açabilir veya listede yazılı sınav merkezlerinden bazılarını iptal edebilir. Kapasitesi dolmuş veya iptal edilmiş sınav merkezlerini isteyen adayların belirlenecek bir kısmı, kapasitesi dolmamış diğer sınav merkezlerine atanır. Böyle durumlarda sınav merkezinizi saptama yetkisi ÖSYM’ye aittir. ÖSYM gerekli olduğu hâllerde adayı tercih ettiği sınav merkezlerinden farklı bir sınav merkezine de atayabilir. Adayların sınava gireceği merkez belirlendikten sonra değişiklik yapılmaz. Bu nedenle aday, sınav merkezi tercihlerini belirlerken kendisine en uygun olan merkezi seçmelidir. Başvuran aday sayısının 1000’in altında olduğu sınav merkezlerinde sınav yapılıp yapılmayacağına ÖSYM Başkanlığı tarafından başvurular tamamlandıktan sonra karar verilecektir.
010 Adana
030 Afyonkarahisar
061 Ankara-Altındağ-Mamak
062 Ankara-Çankaya
063 Ankara-Kuzey 1 (Keçiören/Etlik/İncirli)
066 Ankara-Kuzey 2 (Etimesgut/Sincan)
067 Ankara-Kuzey 3 (Yenimahalle/Batıkent/Demetevler)
160 Bursa
230 Elazığ
250 Erzurum
270 Gaziantep
341 İstanbul (Kadıköy/Maltepe/Ataşehir)
343 İstanbul (Beyoğlu/Şişli/Beşiktaş/Kağıthane/Sarıyer)
351 İzmir-Güney (Konak / Balçova / Buca / Gaziemir)
352 İzmir-Kuzey (Karşıyaka / Bornova / Çiğli)
380 Kayseri
420 Konya
440 Malatya
550 Samsun
580 Sivas
610 Trabzon
650 Van
20. SINIF/BRANŞ TERCİHİ
Adayların mezun oldukları/olacakları ön lisans/lisans programına göre tercih edebilecekleri sınıflar/branşlar kılavuzda belirtilmiştir. Adaylar en çok 5 tercih yapabileceklerdir. Adayların bu tabloları dikkatle incelemeleri gerekmektedir. Sınıf/branş tercihi mezun olduğu programa uygun olmayan adayların tercihleri sistem tarafından geçersiz sayılır. İkinci aşama sınavlarında Jandarma Okullar Komutanlığı tarafından yapılacak diploma/mezuniyet belgesi kontrolünde, mezun olunan/olunacak program adını ve kodunu doğru beyan etmediği için sınıf/branş tercihleri engellenemeyen adaylar bu sınavlara katılamaz, katılmış olsalar bile sınavları geçersiz sayılır.
21. DİĞER SINIF/BRANŞLARA YERLEŞME İSTEĞİ
22. İNTERNET ERİŞİM SİFRESİ İSTEĞİ
Bu alanı işaretleyen adaylara Aday İşlemleri Sistemi’ne giriş için geçici şifre üretilecektir. Bu işlem için adaydan herhangi bir ücret alınmayacaktır ve en kısa sürede ÖSYM’nin İnternet adresinden değiştirilmesi gerekmektedir.
23. ADAYIN İMZASI

 
1- BU SİTE TAMAMEN BİLGİLENDİRME AMAÇLIDIR VE BİLGİLERİN GÜNCELLİĞİNİ YİTİRMİŞ OLMA İHTİMALİ VARDIR.
2- BU SİTE RESMİ BİR SİTE DEĞİL, KİŞİSEL BİR SİTEDİR.
3- YANLIŞLIKLA DA OLSA VERİLEBİLECEK HATALI BİLGİLER DOLAYISIYLA www.ygslyssistemi.com YÖNETİMİ HİÇ BİR SORUMLULUK KABUL ETMEZ.
4- SİTEMİZDEN EDİNDİĞİNİZ TÜM BİLGİLERİ MUTLAKA RESMİ KAYNAKLARDAN DA KONTROL EDİNİZ.
5- SİTEMİZDEKİ DİĞER SINAVLAR KISMI SADECE BİLGİLENDİRME AMAÇLIDIR. YGS LYS HARİCİNDEKİ SINAVLARLA İLGİLİ SORU SORMAYINIZ.
6- HİÇ BİR KULLANICI SİTEMİZDEKİ BİLGİLERDEN DOLAYI HERHANGİ BİR ZARARA UĞRADIĞI YÖNÜNDE ŞİKAYETTE BULUNAMAZ.
ASLOLAN RESMİ KAYNAKLARDAN ELDE EDİLEN BİLGİLERDİR. BURADA VERİLMİŞ OLAN BAZI PRATİK BİLGİLERİN OLASI YANLIŞLIĞI YA DA GÜNCELLİĞİNİ YİTİRMİŞ OLMASI NEDENİYLE MAĞDUR OLMAMAK İÇİN LÜTFEN RESMİ KAYNAKLARA BAKINIZ.
7- BU SİTEYİ ZİYARET EDEN TÜM ZİYARETÇİLERİ BU UYARILARI OKUMUŞ KABUL ETMEKTEYİZ..

www.ygslyssistemi.com başarılar diler.......

Makale Arşivi

copyrite© ygslyssistemi.com
Her hakkı saklıdır. Yayınlanan makalelerin bir kısmı ya da tamamı kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.